Kontaktný formuláre-mail: info@mojekurenie.skmobil: +421 918 934 958 Otváracia doba: Po - Pi: 9.00 - 16.00
Cenová ponuka

Modelová rada Panasonic T-CAP


T-CAP - čo to znamená a čo s ním získam?


T-CAP je zkratka pre totálny výkon (z anglického Total Capacity).

Celá modelová rada Panasonic T-CAP je vyvinutá, vyrobená a predávaná za účelom zvládania extrémne nízkych exteriérových teplôt. V praxi to znamená ešte vyššie úspory a to aj v porovnaní s už veľmi úspornym bežným tepelným čerpadlom. T-CAP dokáže udržať svoj nominálny výkon i pri teplote -15°C bez pomoci elektrického dohrevu (elektrokotla). Podáva mimoriadne vysokú účinnosť bez ohľadu na vonakajšiu teplotu či nastavenú teplotu výstupnej vody. Táto modelová rada spolu s podlahovým vykurovaním, radiátormi s nízkym teplotným spádom či dokonca aj s konvektormi dokáže nahradiť aj staré plynové alebo olejové vykurovanie a to aj v starších rodinných domoch.

Ako to celé pracuje?


T-CAP má rovnaký kompresor aj výmenníky ako základná modelová rada HP (High Performance). Prečo teda dobre zvláda vykurovanie i pri veľmi nízkých teplotách a odstraňuje tak jeden z najväčších nedostatkov bežného vzduchového tepelného čerpadla? Technológia T-CAP mení riadene a podľa potreby aj parametre výparníka tepelného čerpadla (tzv. P-H diagram). Tým sa darí získať z chladného vonkajšieho vzduchu ešte viac energie pre vykurovanie.

V chladivovom okruhu je pred elektronickým expanzným ventilom pridaný ďaľší elektronicky riadený ventil a dochlazovač chladiva. Časť chladiva tak prechádza štandardnou cestou cez výparník, časť se vracia priamo do kompresora. Výsledkom je, že tepelné čerpadlo je schopné udržať nominálny výkon až do -15°C exteriérovej teploty. Hodnota COP samozrejme smerom k nižším teplotám klesá. Pri -15°C ale dosahuje stále veľmi slušnú hodnotu 2,5. Tým najväčším prínosom je, že nie je treba využívať zabudovaný záložny elektrokotol. Ten príde na radu u tepelného čerpadla T-CAP až pri veľmi nízkých teplotách.


Kam ďalej?

Referenčné inštalácie
Ako pracuje tepelné čerpadlo
Prečo Panasonic?
Návrat na hlavnú stránku
ANTE Slovakia s.r.o.,
Obchodná 2
955 01 Topoľčany

IČO: 45 569 665
IČ DPH: SK 2023 045 783

mail: info@mojekurenie.sk
hotline: +421 918 934 958
meno a priezvisko
e-mail, telefón
odkaz